Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Çin Zodyak Sembol Uyum Falı

Çin Takvimi forumunda bulunan Çin Zodyak Sembol Uyum Falı konusunu görüntülemektesiniz. Çin Zodyak Sembol Uyum Falı Ç in Zodyak sistemi dünyanın en eski astroloji kurgusudur. Batı ve Hint Astrolojisinde olduğu gibi insanları 12 ayrı kişilik tiplerine ayırır. Batı sisteminden farklı olarak ...  
 1. #1
  cape - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  cape isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Mesajlar
  1.285
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts
  Blog Entries
  1

  Standart Çin Zodyak Sembol Uyum Falı

  Çin Zodyak Sembol Uyum Falı

  Çin Zodyak sistemi dünyanın en eski astroloji kurgusudur. Batı ve Hint Astrolojisinde olduğu gibi insanları 12 ayrı kişilik tiplerine ayırır. Batı sisteminden farklı olarak da takımyıldızlara insanların davranışlarını betimleyen mitolojik yakıştırmalar verilmez. Bunun yerine Çin Astrolojisinde dünyadaki yaşam modelinin karmaşık doğu felsefesi, mevsimler ve havadan etkilendiğini açıklayan tanımlar yer alır.

  Doğu bilgeliğinin temeli Taoizm’den kaynaklanmaktadır. Bu felsefenin temel inanışında evrenin iki zıt güç arasındaki sonsuz çekişmeden oluştuğu var sayılır. Erkek ve dişi kutuplarının simgelenmesi ile açıklanan iki zıt güç Yin ve Yang olarak adlandırılır. İki temel gücün temsilcileri ise Güneş ve Ay olarak belirtilmiştir. Geri kalan beş elemanın eklenmesi ile Çin Astrolojisinin temel yapısı kavranmış olur.

  Çin Astrolojisinde sadece 12 değişik hayvan ile betimlenen bir kavram bulunmaz. Bunların yanında ; tahta, ateş, toprak, metal ve su gibi değişik beş element kavramı daha yer alır. Beş element deneyimin gezegenleri sayılırlar. Güneş ve Ay sadece Yin ve Yang sembolü kabul edilir ve gezegen sayılmazlar. 12 Çin burcu beş element tarafından yönetilir. Her bir element tarafından yönetilen süreçler ele alınırsa, her burç 60 yıllık ara ile gelir ve bu nedenle Çin takvimi 60 yıllık periyot temeline dayanır.

  Çinliler elementleri Yin-Yang kutupsallığının ilaveleri olarak sayarlar, böylece her element kendi içinde yapıcı veya yıkıcı etkiler oluşturur. Örneğin, metal bir silah olarak yıkıcı olurken, bir tencere haliyle de yapıcı olacaktır. Benzer şekilde ateş yangın olup evi yakarken, ışık olarak gecemizi aydınlatacaktır. Su, sel olup ürünleri yok ederken, hayat enerjisi olarak yaşamı sağlayacaktır.
  Çin Horoskopu on iki burca bölünürken, yapıcı ve yıkıcı haliyle on element koluna ayrılır. Bunların yanında antik Yin ve Yang kavramlarının eklenmesiyle klasik Çin horoskopu ortaya çıkar.
  Çin Zodyak Sembol Uyum Falı “The Chinese Zodiac” çok eski bir faldır ve birçok batılı karşıtı vardır. Hala milyonlarca insanın zodyak sembollerine sık sık başvurduğu bilinmektedir.
  Batılı Astroloji aylara ve yıllara dayalıdır, Çin Astrolojisi ise 12 yıllık lunar dönüşümlerine dayalıdır. Sembolünüz, hangi Lunar yıl dönüşümü ve hangi yıl içinde doğduğuna göre belirleniyor (doğru sembolü bulmak için Çin takvimini kullanmak gerekiyor). Her sembol o sembolün altında doğanları temsil eder. On iki ayrı hayvan sembolü vardır ve Çinliler bunların yeryüzünü domine ettiğine inanır. Şu andaki Çin takvimi Aralık 12, 2003 — Atların — yılıdır
  Bu 12 hayvan Çin Düşünürü Buddha tarafından belirlenmiştir. Buddha, ölümü yaklaşırken hayvanların hepsini yanına çağırmıştır, hayvanlardan sadece 12’si Buddha’yı ziyaret etmiştir. Bu hayvanlar şöyle sıralanırlar: Büyük Fare (The rat), Öküz (Ox), Kaplan (Tiger), Tavşan (Rabbit), Ejder (Dragon), Yılan (Snake), At (Horse), Keçi (Goat), Maymun (Monkey), Horoz (Rooster), Köpek (Dog) ve Domuz (Pig). Daha sonra Buddha kednini ziyaret eden bu hayvanları, Buddha 12 yıllık Zodyak Lunar Takvim dönüşümlerini temsil etmeleri için görevlendirmiştir.
  Çin Zodiak Astrolojisinin en önemli ve ilginç bölümü kişilerin uyum tablolarını çıkarmasıdır (sembollerın uyumu dolayısı ile kişilerin uyumu). Yani iki aşığın, arkadaşın, veya eşlerin uyum tablosu kolayca çıkarılabilir.

  Crede quod habes, Eet habes

 2. #2
  bahar12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesajlar
  1
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Smile

  anketi yanıtlamak istiyorum

 3. #3
  bazil isimli Üye şimdilik offline konumundadır Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesajlar
  25
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Standart

  bu konu gerçekten de ilgimi çekti saolun Çin Zodyak Sembol Uyum Falı

 4. #4
  MERVE-CHINA isimli Üye şimdilik offline konumundadır Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesajlar
  19
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Standart

  yorum yazan herkes bayan Çin Zodyak Sembol Uyum Falı, Kuzey arkadas boyle guzel seylerin devamini bekliyoruz ellerine saglik

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •