İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

Hakkımızda

Dünya genelinde hemen hemen her çevrenin ‘Çin Sendromu’ üzerine söyleyecek bir şeyleri vardır. Kimilerine göre Çin fırsat kimilerine göre ise tehdit anlamına geliyor.

Biz Çin ile girdiğimiz rekabetin ilk yıllarından bu yana Çin’i tehdit değil fırsat olarak görmenin bilincine vardık. 1978 yılından bu yana başlattığı büyüme ile 20 yılı aşkın sürede 20 kat büyümeyi başarmış bir ekonomi bu gün, Dünyanın Fabrikası, olarak anılmaya başlamıştır.

Diğer taraftan elbette Çin, Türkiye’de bir çok sektörün özellikle tekstil başta olmak üzere zor zamanlar yaşamasına neden oluyor. Diğer taraftan ise Çin 75 milyonu aşan zengin nüfusu 1,5 milyara yaklaşan toplam nüfusu ile herkezin iştahını kabartan bir Pazar ve Türk şirketleri için de fırsat niteliğini taşıyor. Buna karşılık Çin’deki fırsatları çok iyi değerlediren yüzlerce Türk firmamızda var.

Marisglobal olarak, Çin’deki ürünler ve üreticileri hakkında bilgi, gelişmeler, yenilikler ve tüm ticari konularda rehberlik edebilmek için Çin’de bulunmaktayız.

Bütün büyük firmalar gibi doğrudan Çin’deki fabrikalardan ucuza hammadde, yarı mamul ve mal tedariki yaparak yurt içi ve yurt dışı pazarlarda rekabet şansınızı artırabilirsiniz. Hedefimiz Çin’den almayı vede Çin’e satmayı düşündüğünüz tüm ürünlerde size güvenilir üreticiyi ve alıcıyı bulmanızda yardımcı olabilmektir.

Saygılarımla,

Melis MAYKOP

International Trade Expert

melismaykop@marisglobal.com