İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

En Incoterms 2000 kullanılır?

EXW – Eski Eserler (… Sıra) isimli bir satıcı zaman kendi yerinde malları alıcı için yaptık ve yükümlülük sunmak için yerine getirebildiğini demektir. Alıcı böylece tüm maliyetleri ve riskleri satıcı’s tesislerinde kimden istenen hedef için mal alarak yer taşır.

FCA – Ücretsiz Taşıyıcı (… Sıra) isimli bir satıcı, taşıyıcı, alıcı tarafından adında bir şarj içine isimli yerde kendi yükümlülük zaman mal üzerinde, ihracat için silinir eli var sunmak için yerine getirebildiğini demektir.

FAS – Free Gemi yanında (… Gönderinizin port) isimli bir satıcı bir mal gönderinizin adlı limanında geminin yanına yerleştirilir edilmiştir ve yükümlülük sunmak için yerine getirebildiğini demektir.

FOB – Free On Board (… gönderinizin bağlantı noktası) adlı bir satıcının kendi yükümlülük zaman mal gönderinizin adlı limanında gemi demiryolu üzerinden geçen sunmak için yerine getirebildiğini demektir.

CFR – Maliyet ve Nakliye (… hedef bağlantı noktası) adlı bu satıcı gerekli hedef adlı port mal getirmek için maliyetleri ve navlun ödemek gerektiği anlamına gelir.

CIF – Maliyet, Sigorta ve Navlun (… hedef bağlantı noktası) adlı bir satıcı, maliyetleri, navlun ödemek ve sigorta gerekli hedef isim port mal getirmek anlamına gelir.

CPT – Taşıma için Ödemeli (… hedef yerine) adlı bu satıcı için yük veriyor demektir malları adlı yere taşınması.

CIP – Taşıma ve Sigorta için Ödemeli (… hedef yerine) isimli bir satıcı, sigorta öder ve yük için anlamı malları adlı yere taşınması.

DAF – Delivered At Frontier (… Sıra) isimli bir satıcı bir mal, ihracat için temizlenir, isim yerde kullanılabilir yapılmış ve yükümlülük sunmak için yerine getirebildiğini demektir.

DES – Delivered Ex Ship (… hedef bağlantı noktası) adlı bu satıcı bir mal tahtasında alıcı gemi, ithalat için uncleared için, hedef isim limanında yapılmış ve yükümlülük sunmak için yerine getirebildiğini demektir.

DEQ – Delivered Ex Quay (… hedef bağlantı noktası) adlı bu satıcının ne zaman, ve teslim diğer masraflar mal (görevleri, vergiler de dahil olmak üzere hedef isim limanında alıcı için yaptık onun zorunluluğu sağlamak için yerine getirebildiğini demektir ).

DDU – Delivered Duty Ücretsiz (… hedef yerine) isimli bir satıcı bir mal ithal bir ülke olarak adlandırılan yerde kullanılabilir yapılmıştır (ve diğer masraflar görevleri, vergiler hariç kendi zorunluluğu sağlamak için yerine getirilmesi anlamına gelir iletim).

DDP – Delivered Duty Paid (… hedef yerine) isimli bir satıcı bir mal (görevleri, vergiler de dahil olmak üzere ithalat ve ülke olarak adlandırılan yerde kullanılabilir ve diğer suçlamalardan yapılmış kendi yükümlülük sunmak için yerine getirilmesi anlamına gelir iletim).