İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

Asgari Kayıtlı Sermaye

Yeni Şirketler Hukuku kapsamında, ana şirketlerin esas limited şirket veya anonim şirket sınırlı olarak ilişkilendirilecek. Limited şirketler için asgari kayıtlı sermaye Rmb30, 000 indirilir. Anonim sınırlı şirketler için asgari kayıtlı sermaye şartı Rmb5 milyon.

Hükümet yetkilileri, farklı sektörler nezaret ve mevcut kurallara göre, aşağıdaki şartları FIEs asgari kayıtlı sermaye hakkında uygulanır:

OG bir ticari işletme faaliyet ve asgari kayıtlı sermaye toptan veya Şirket Kanunun gereklerine uygun olmalıdır perakende. Süre anonim sınırlı şirketlerin asgari kayıtlı sermaye Rmb5 milyon Yeni Şirketler Hukuku bu limited şirketin asgari kayıtlı sermaye Rmb30, 000, öngörülüyor. Toplam yatırım miktarı için kayıtlı sermaye oranı geçici Yönetmelikler Devlet Yönetimi Sanayi ve Ticaret of Toplam Yatırım Tutarı Çin of Dışişleri OG İşletmeler için Kayıtlı Sermaye oranı Hükümet ile uyumlu olmalıdır.

En az kayıtlı sermaye veya JV banka yabancı serbestçe konvertibl para birimlerinin Rmb300 milyon değer Veya OG finans kurumunun yabancı Rmb200 milyon serbestçe konvertibl para birimlerinin değer en az kayıtlı sermaye OG bir seyahat acentası en az kayıtlı sermaye Rmb2.5 milyon OG bir reklam ajansının en az kayıtlı sermayesi 300.000 ABD Doları olduğunu OG bir dış ticaret firması olan asgari kayıtlı sermaye Rmb50 milyon Bir JV uluslararası yük nakliye şirketinin asgari kayıtlı sermaye US $ 1 milyon Bir yabancı yatırım baskı Şirket diğer basılı malzeme baskı uğraşan en az kayıtlı sermaye Rmb5 milyon bir yabancı yatırım şirketi baskı yayınları ve paketleme için baskılı materyallerin baskı uğraşan en az kayıtlı sermaye Rmb10 milyon olduğu Asgari kayıtlı sermaye Rmb2 milyar şirket Trans meşgul-il temel telekom iş; Rmb200 milyon bir şirketin il temel telekom sektöründe faaliyet için; Rmb10 milyon bir şirket olarak Trans-il değer faaliyet için telekom hizmetleri eklendi ve Rmb1 milyon Şirket il değeri meşgul için telekom hizmetleri eklendi.

  • Bir yabancı yatırım sigorta şirketinin asgari kayıtlı sermaye Rmb200 milyon veya eşdeğeri serbestçe dönüştürülebilir para birimi
  • Yabancı kaynaklı yatırım şirketin asgari kayıtlı sermaye ABD $ 30 milyon
  • Yabancı kaynaklı yatırım hisseli şirketin asgari kayıtlı sermaye Rmb30 milyon.