İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

Çinde yabancı yatırımcılara tavsiye vede yasaklar!

Çin endüstrisinin gelişimi senaryo ile birlikte gitmek ve yabancı doğrudan yatırım için kör yatırım önlemek için, Çin hükümeti Haziran 1995’te promulgated Geçici Hükümler Kılavuz Dış Yatırım ve Sanayi Katalog için yabancı sermaye için. Kataloğu bulunan sanayi projeleri dört kategoriler – bölünmüş olan teşvik, izin, hakkınız yoktur ve yasaktır. Geç 1997 yılında, Çin hükümeti, ulusal ekonominin gelişmesine paralel olarak yukarıda belirtilen katalog revize. Gözden geçirilmiş katalog yatırım kapsamında devlet tarafından teşvik genişleme yansıtır ve önemli önceliği sanayî. Bu yapısal reorganizasyon uyum prensipleri, vücuda gelişmiş teknolojinin tanıtımı için elverişli olma ve Çin’in orta ve batı bölgelerde yabancı yatırım teşviki.

Kataloğu esas dahil yabancı yatırım: yeni tarım teknolojileri, tarım, enerji kaynakları, iletişim, önemli bir hammadde, yeni ve yüksek teknolojiler, ihracat kapsamlı kalkınma odaklı ve yabancı para-kazanç projeler, kapsamlı kullanım ve rejenerasyon için teşvik içindeki öğeleri çevre kirliliğinin önlenmesi kaynakları, ve bu da Çin’in orta-batı alanların avantajları için oynamaya ver. Bu arada, yabancı yatırım emek devam geliştirme yoğun projelerin devletin sanayi politikaları ile uyumlu geleneksel sanayi ve eski sanayi üsleri ve teknolojik modernizasyonu için yönetilmektedir.

Yabancı yatırım projelerinde, devletin güvenlik tehdit ve kamu yararı için tazminat getirmek yasaktır; çevre ve doğal kaynakların zarar ve kamu sağlık neden kirliliği; ve korunması ve toprak kaynaklarının gelişmesini olumsuz büyük tarım kullanmak; ve güvenlik ve askeri tesislerin normal işlevini tehdit.

Devlet Sanayi katoloğuna Yabancı Yatırım ve Geçici Hükümler Kılavuz Dış Yatırım için uygun olarak ulusal ekonominin geliştirilmesi gerekir ve DTÖ ve giriş Çin’in ile ilgili revizyon yapmak için devam edecektir.