İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

Çin’de Ne Tür yabancı yatırıma izin verilir?

A: Şubeler Çin bir şube biri olan ana şirket ofis sorumluluk sahibi iş amaçlı kullanılan bir dildir. Bir tüzel kişilik değildir ve sadece yürütmektedir irtibat ve koordinasyon çalışması. Böyle bir durum, the People’s Republic of China taraf kontrol yalanladı olacak – ki bunu engellemek isteyen bir durumda bir deniz “asıl” varlığı dahil olacak. Bu şekilde, Çin, ne de resmen onları çalışmasına izin vermektedir resmen tanımayan şube yapar. Bu nedenle, bu tür kısıtlamalar zorluklar ve yasal ayakta eksikliği ile teşkil olan şube yatırım için bir araç olarak önerilen olamaz anlamına gelir.

B. Çin-Yabancı Sermaye Ortak girişimler Bunlar işletmelerin Çin yabancı şirketler, işletmeler ve diğer ekonomik kurumları ve Çin ekonomik organları kimden ortak yatırım ile kurulmuştur. As the name gösteriyor, bu tür girişimlerin ortak yatırım, işletme ve yatırım ilgili tarafların Girilen miktarı ile orantılı olarak risk payı dahil. Her iki taraf uygun ortaklaşa kar ve girişimin kayıp sorumludur. Yatırım şeklinde gelen diğer şeyler () para birimi arasında, binalar, sınai mülkiyet veya donanımları. Genel olarak, yatırım, yabancı şirket tarafından gereken olmaz az% 25 sunulan düzeyini.

Bu tür ortak girişimler ve şirket formu limited şirket, Yönetim Kurulu ile güç ve yüksek vücut gibidir. Çin bazı ortak girişimler bu şirket formu kabul etmiştir.

C. Çin-Yabancı İşbirliği Ortak girişimler Çin-yabancı işbirliği ortak girişimler de Çince bakın yabancı sözleşme ortak girişimler. Bunlar işletmelerin Çin’deki yatırım veya İşbirliği birlikte yabancı şirketler, işletmeler ve diğer ekonomik kurumlar tarafından Çince ekonomik kuruluşlarının yanı sıra sunduğu şartları ile kurulmuştur.

Sadece ele olan eşitlik ortak girişim, ana fark, tarafların ilgili yatırım mutlaka yatırım oranları dönüştürülecek değil.

Hakları ve taraflar ile ilgili yükümlülüklerini dağıtım, yatırım, çalışma ve risklerin paylaşımı ve kar gibi konular için sözleşme ve girişimin en başından itibaren taraflarca imzalanan belirlenir konusunda. Bu girişimler, yabancı ortak veya en tüm fon sağlama dahil eğilimindedir Çin ortağı ve finansman bir belki sınırlı miktarda tesisleri arazi katkıda da. Her zamanki yaklaşımı sözleşmenin bu Çince partisinin girişimin bütün varlıkların kendi olacak bir girişimin son kullanma tarihinden sonra, dış taraf girişimin süresi içerisinde yatırım recouping ile ulaşılır garanti etmektir.

Co Bu formlar-operative ortak girişim evrensel Çekici, onlar Çin ortak yatırım da bir kaynak ve yatırım karşılamak için yabancı şirket izin var bekleyin.

D. tümüyle ona ait Dışişleri İşletmeleri

Bu da tamamen yabancı sahip işletmelere bakın. Bunlar işletmelerin Çin yabancı şirketler veya yatırım tamamen yabancı yatırımcılar tarafından Çince hukuka uygun ekonomik kurumlar tarafından hazırlanmıştır.

Bu tür işletmelerin Çin ulusal ekonomisinin gelişimi için elverişli olmalıdır; onlar da, aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

  • Uluslararası ileri teknoloji ve uygulama
  • Ihracat için ürünlerin en ve yönlendirme
  • Çin yabancı işletmelerin ve kurumsal formu genellikle limited şirketidir. Her ne kadar Çin son sahne yabancı işletmelerin kurulması için bir sistem sağlamak açısından sonra, bu sayı son birkaç yıldır üzerinde hızla büyüdü.

E. Çinde Holding Şirketleri Onay son Çin’in Bakanlığı Dış Ticaret ve Ekonomik İşbirliği (MOFTEC) tarafından çokuluslu şirketlerin yabancı şirketler tutarak yatırım kurmak için verilmiştir. Ancak çoğunlukla Batı Holding Şirketler benzer, bu farklılıkları bir çift vardır. Çokuluslu şirketler için de yatırım veya Çin’de yeniden yatırım artışı olarak yatırım şirketleri zaten Çin kurulan koordine edecek şirketler tutarak kurmak isteyebilirsiniz.

Holding Çin sanayi, tarım, altyapı ve enerji gibi alanlarda, devletin bu sektörde yabancı yatırım teşvik sağlanan yatırım Mayıs

Tipik iş holding tarafından üstlenilen bir satın alma aracısı, dağıtım veya hükmü olarak hareket olabilir satış hizmeti, diğer şeyler arasında sonra. Geçici Yönetmelikler bir Çince Holding Company ve yabancı yatırım işletme ve tercihli muamele eğlenebilirler da bir yabancı yatırım işletme belgesi ve ruhsat verilmiştir böyle dikte.

F. B Payları Çin hükümeti yabancı yatırımı Borsa onaylanan liste şirketlerin özel kategori, B hisse senetleri, hisselerinin satın sağlar. Ancak, mülkiyet ve yönetim ayrılır. Çin hükümeti Çin yabancı yatırım varlık ve Borsa listelenir izin düşündüğünü, ancak hükümet bu kararı ulaşmak zaman alır.

G. Özel yabancı JV onayladı Yabancı uyruklu genelde hükümetin özel izni sürece Çin ile özel şirketlerin hisse sahibi olmasına izin verilmez. Bir birleşme ve satın alma egzersiz yabancı fon içeren bir yabancı OG bir özel şirket çevirecektir