İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

Çinde dış kaynaklı tercihli vergi politikaları

Gelir Vergisi

Ancak bu özel ekonomik bölgelerinde% 15 daha düşük oranda, ulusal yüksek teknoloji sanayi bölgelerinin ve ulusal notu ekonomik ve teknik gelişme bölgeleri ayarlanmışsa Gelir vergisi oranı: gelir vergisi şu anki oranı yabancı yatırım işletmeleri üzerine empoze% 33 oldu. Kıyı bölgeleri ve oranı% 24 ise il başkentlerinde.

Vergi politikası azaltılması: Yabancı yatırım işletmelerin iş gelir vergi yararına ilk iki yıl boyunca faydalı yıl sonra bir yarım vergi sonra başarı 3 yıldır empoze olabilir toplanan olmayan eğlenebilirler.

Merkez ve batı bölgelerinde Yabancı yatırım işletmeleri de devlet tarafından vergi indirimleri 5 yıl üzerinden, bir şekilde teşvik bir daha 3 yıl yarım vergi bundan.

Ileri teknoloji işletmeleri ile ilgili olarak, bu vergi iki yıl sonra bir yarım gelir vergisi için aşağıdaki altı için tabidir istisna vardır. İhracat işletmeler yarı oranında iki yıllık bir muafiyet ve üç yıl yararları sahiptir.

Çin’de Ciro Vergisi

1. Gönderen Ocak 1994, Çin Katma Değer Vergisi, tüketim vergisi ve işletme yabancı yatırım işletmelerde vergi birleşik uygulamaya başladı aynı zamanda endüstriyel ve ticari konsolide vergi kaldırılması da. Yabancı şirketler ve yabancı yatırımlar işletmelerin iş vergi teknoloji transferi yılında istisna vardır. Eğer yabancı yatırım işletme satın alma donanımları yerli toplam yatırım hacmi içinde yapılmış, bu değeri geri ödeme bir yararı olduğunu yerli vergi eklendi ekipman yaptı.

Çin’de ithalat Vergisi Tarife Oranı: Çin hükümeti ithalat tarife oranlarının birkaç kez; geçerli oranı% 12 ve Çin’in DTÖ indirim daha kabul Timne hattına göre daha düşük bir tarife oluşacağından emin olun düşürdü.

Tarife Muafiyeti Politikası Cihazları İthalat için: her iki teşvik ve devlet tarafından desteklenen veya yerli-yabancı yatırım projeleri için ekipman ithalatı tarife ve ithalat aşamalı değer verilmiş olacaktır tarife muafiyet ekledi. Bu yabancı yatırım ürün Kategori teşvik tabidir sağlanmıştır, tüm ekipman ve toplu yatırım içerisinde kullanılmak üzere ithal edilen aşamalı değer tarife ve ithalat den muaf olacaktır vergisi (ancak projenin başlığı Bunların hakkı altında gelir Tarife Muafiyeti) için. Bu politika amaçları yabancı yatırım kullanımını yaygınlaştırmak ve yabancı teknolojisi ise en akını bakımını teşvik etmek için sağlıklı ve ülke ekonomisine gelişmekte.