İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

Prosedür

Çin’de Yabancı işletmelerin kurulması için başvuru yöntemleri daha basittir.

Yabancı işletmelerin kurulması için uygulamaların onayı için zaman sınırı olarak şöyledir: Onay organı yabancı yatırımcı ilk uygulama aldıktan sonra 30 gün içinde yazılı cevap vermek zorundadır ve olsa da olmasa da (örneğin 90 gün içinde onay verilmesine karar Guangzhou ve Shenzhen, 15 iş günü) tüm belgeler resmi başvuru için gerekli gün olarak alınır.

Yabancı işletmeler için, işletme ruhsatı ve yayımlanması tarihinden kendi Incorporation of date. Yabancı yatırımcının başvuru yöntemleri ele, ama bir bes servisi şirket veya diğer ekonomik kuruluşlar atayabilir avukat bir güç imzalanmış olması gerekir.

1. Adım: Ön başvuru

Yabancı bir şirket ve yabancı yatırımcı ilçe düzeyindeki dış ticaret ve ekonomik işbirliği departmanı veya daha üst bir sürümü için önerilen kurumsal bulunduğu yerde bir rapor sunması gerekir.

2. Adım: Gönderi Örgün Uygulama  

Sonra yabancı yatırımcı ilçe kullanarak yerel dış ticaret ve ekonomik işbirliği departmanı, belediye veya il seviyesinde eğe gereken ilgili hükümet yetkilileri, resmi bir başvuru gerekli tüm belgeler tarafından desteklenen yazılı bir yanıt alır.

3. Adım: Uygulama Onay Belgesi için

Resmi başvuru sonra, yabancı yatırımcı ilçe bulunan dış ticaret ve ekonomik işbirliği departmanı, belediye veya il için bir onay belgesi için gerekli tüm belgelerin sunulması ile düzey başvurmalısınız onaylanmıştır.

Gerekli Belgeler: Başvuru mektup, fizibilite raporu, dernek ve yönetim kurulu listesi ve makaleler yabancı şirket kurmak için.

4. Adım: Kayıt

Onay belgesi, işletme ruhsatı için sanayi için il veya belediye idaresi ve ticaret ile 30 gün içinde eğe gereken bir uygulama toplanması üzerine. Sonuç olarak, şirket, banka hesabı açılması, resmi mühür ve şirket kodu için başvuru gibi prosedürleri tamamlamak ve yerel kamu güvenliği ile vergi ödeme ve gümrük beyannamesi kayıt, teknik denetim, vergi, gümrük, finans, döviz yönetimi, bankacılık, Sigorta ve emtia denetim departmanları.