İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

Prosedür

1. Adım: Kuruluş için başvuru

Bir yatırımcı veya yabancı yatırım ticari işletme il ticaret için yerde nereye yabancı yatırım ticari işletme kayıtlı yetkililerin gerekli başvuru belgeleri göndermeniz gerekir dükkan kurma ilgilenen bir yabancı yatırım ticari işletme kurarak ilgi.

2. Adım: Il ticaret yetkilileri ticaret bakanlığı için bir ay içinde tüm başvuru belgelerinin alınması gelen uygulama ileri de gönderilen belgelerin bir ön inceleme yaptıktan sonra.

The Ministry of Commerce veya üç ay içinde tüm başvuru belgelerinin alınması ve uygulamayı onaylaması bir Onay Belgesi Dışişleri için sorun olmalı başarılı başvuru Ticari İşletmeler yatırım karar vermesi gereklidir.

Tüm koşulları ve yerine getirilmesi durumunda, iş kapsamını TV, telefon seti, posta siparişi, İnternet, satış makineleri, kitap, gazete, dergi, rafine edilmiş petrol ürünleri, ilaç ya da otomobil, uygulamaları gibi mal anlamına gelmez sağlanmıştır perakende alanlarda yer nerede bulunur ve taşra yetki alanı içinde dükkanı kurmak için yabancı yatırım ticari işletmeler incelenecek ve ilgili il ticaret makamları tarafından onaylanmıştır. Uygulamalar ardından ticaret bakanlığı için kayıt için rapor edilir.

Koşullar:

1. Sırasında benzer dükkan Çin genelinde dış-yatırım ticari işletme ile yabancı yatırımcı tarafından toplam 30 den fazla olmamalıdır kurmak herhangi bir alışveriş ve iş alanı 5000 m² ve dükkan sayısını üç geçmeyen geçmemelidir 2. Sırasında benzer dükkan Çin genelinde dış-yatırım ticari işletme ile yabancı yatırımcı tarafından fazla 50 toplam gerektiğini kurmak herhangi bir alışveriş ve iş alanı 3000 m² ve dükkan sayısı beş geçmeyen geçmemelidir 3. Tek dükkan için, iş alanı 300 m² geçmemelidir

Kayıt için 3. Adım: Uygulama

Yabancı yatırımcı için Onay Belgesi üretmek gerektiğini yatırım Ticari İşletmeler ve idaresi için sanayi ve ticaret kayıt için bir ay içinde onay belgesi aldıktan sonra.