İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

Çin’de Marka Tescil ve Uygulama

Patent uygulamalar inceleme ve Patent Hukuk ve uyarınca Çin’de onayına tabidir ve Yönetmelikler patent Kanunu’nun uygulanması. Uygulamanın buluş için patent talebi yapılabilir, erken duyuru. Faydalı model ve tasarım patent için, sınav sadece formalite bir tür olarak gerçekleştirilir.

Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi Patent iş için ülke çapında sorumludur. Bu işleme ve yasalara uygun olarak, patent uygulamaları ve hibe patent hakları inceliyor. Merkezi hükümet altında il, özerk bölge ve belediye hükümetleri altında Patent ofisleri doğrudan ilgili alanlarda patent idaresi iş için hem de sorumlu oldukları konularda dış ilgili patent içeren kullanımı. Ayrıca, patentin uygulanması için, patent anlaşmazlıkları çözüm olarak sorumlu oldukları soruşturma ve patent ihlali eylemleri suç sayan.

FIEs patentler için de uygulamaları doğrudan veya tayin Patent acentaları tayin gönderebilirsiniz uygulanması. Daha iyi haklarını korumak için teknik karmaşıklığı Patent uygulaması yer nedeniyle, FIEs atama acentaları belirlenen tavsiye edilir. Yabancı şirketler Çin’de patent için bu maddeler Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından yabancı uygulamaları ile anlaşma yetkisi tayin uygulanması gerekir.

Önemli noktalar;

Belgeler Patent uygulaması için Çince dil olmalıdır sunulacak için.

Orada fazla iki başvuru ve Patent ajan atanır, ilk başvuru başvuru formunda belirtilen temsilcisi aksi uygulama in olması gerektiğidir.

Buluş veya faydalı için bir patent için başvuru modeli bir buluş veya faydalı model ile sınırlı olmalıdır. İki veya daha fazla buluşlar veya faydalı model, tek bir genel yaratıcı konsept ait bir uygulama olarak eğe olabilir.

Tasarım için bir patent için başvuru bir tasarım bir ürün dahil sınırlı olmalıdır. İki veya daha fazla tasarım ürünleri aynı sınıfa ait ve birleştirilmiş satılan veya setleri kullanılan bir uygulama olarak eğe olabilir.

Patent Başvurusu ve Gerekli prosedürleri Belgeler;

1 – Patent Başvurusu ve Gerekli Belgeler

Ne zaman bir patent başvuru dosyası ise, başvuru olarak belgeleri göndermeniz gerekir Patent, ilgili türü için gereklidir. Eğer bir patent ajan uygulamaya izin mektubu ele atanır da gereklidir.

Buluş veya faydalı için patent başvurusu için gerekli belgeleri modeli çift kopyası (olarak):

Isteği bir mektup – bir buluş veya faydalı model, bir buluş ya da yaratıcısı, isim ve başvuru adresini ve adını ve diğer ilgili bilgi başlığı belirten. Açıklaması ve soyut – benzer bir biçimde yeterince açık ve tam olarak bir kişinin teknoloji ilgili alanda bunu gerçekleştirmek için yetenekli etkinleştirmek için buluş veya faydalı model ayarı; gerektiğinde, çizimler gerekmektedir. Özet kısaca buluş veya faydalı model temel teknik puanları devlet gerekir. Talepler – Bu açıklama ile desteklenen olmalıdır patent koruma ölçüde devlet gerektiğini istedi. Eğer koruma çeşitli iddia ediliyor, bu seri olarak Arap rakamları numaral olmalıdır. Kimyasal ve matematiksel formüller ama dahil olabilir resimler izin verilmez. Bu iddia ve bağımsız iddiaları içeren subordinated iddiaları da içerebilir. Tasarım çift kopyası () için patent başvurusu için gerekli belgeler:

Isteği bir mektup – ürün tasarımı içeren belirten ve hangi ürün, ait olduğu sınıf. Çizim veya tasarım fotoğraf – boyutunu hiç küçük 3 cm olmalıdır x 8 cm ve daha büyük olan 15 cm x 22 cm. Tasarımı kısa bir açıklama. Bir prototip veya ürün tasarımı, gerektiğinde birleştirilerek modeli.

2 – Onay Prosedürleri

Onay buluşu için patent – ve Fikri Mülkiyet Ofisi sonra buluş için patent başvurusu alır ve uygunluk ön inceleme üzerine hukukun gereklerine uygun olarak bulursa, bu uygulamayı yayınlayacak dosyalama tarihinden itibaren 18 ay sonra . Başvuru gelen talep üzerine, Fikri Mülkiyet Ofisi uygulama önceki yayınlamak Mayıs Buluş için patent için başvuru ve talebi, dosyalama tarihinden itibaren üç yıl içinde herhangi bir zamanda yapılan üzerine, Fikri Mülkiyet Ofisi madde olarak başvuru incelemeye devam edecektir. Eğer, herhangi bir haklı neden olmadan, başvuran madde olarak inceleme talep için zaman sınırı yerine getirmemesi halinde, başvuru geri alınmış olduğu kabul edilecektir. Bu Fikri Mülkiyet Ofisi, kendi inisiyatifiyle, ilgili madde olarak buluşu için patent için herhangi bir uygulamayı incelemek için gerekli gördüğü devam Mayıs Eğer buluş için patent başvurusunun reddedilmesi için hiçbir neden madde olarak muayene sonra bulunursa, Fikri Mülkiyet Ofisi karar buluş için patent hakkı tanımak için yapar, buluşu için patent konusu belge ve kayıtları ve yayınlamak . Icadı için Patent hakkı yürürlüğe giren yayımı tarihinde gelir.

Onay faydalı model ve tasarım için patent – eğer faydalı model ve tasarım için bir patent başvurusunun reddedilmesi için neden ön inceleme sonra bulunursa, Fikri Mülkiyet Ofisi kararı faydalı model veya patent hak yapmak olacak tasarım, patent hakkı, konu ile ilgili, patent belgesi ve kayıt ve yayınladık. Faydalı model ve tasarım için, patent hakkı yürürlüğe girer yayımı tarihinde gelir.