İstanbul
Pekin
çin dış ticaret merkezi

Çin’in mevcut yasalara göre, yabancı yatırım ile işletmelerin kurulması

Çin’in mevcut yasalara göre, yabancı yatırım ile işletmelerin kurulması projesi tabidir göre proje inceleme, onay ve ruhsat hükümetin. Genel olarak, aşağıdaki adımları Çince-yabancı sermaye ortak girişimler ve Çince yabancı sözleşme ortak girişimler kurulması için uyulmalıdır:

İlgili bölümü proje önerisi Submit () departmanı veya teknolojik yenileme yönetimi planlama ve onay önce yatırımcılar çeşitli işleri devam edebilirsiniz elde projenin fizibilite çalışmasının turu merkezli.

Planlama departmanı veya teknolojik yenileme idaresi ve onay önce yatırımcılar sözleşme ve girişimin Corporation’ın makaleler gibi yasal belgeler, giriş yapabilirsiniz almak için fizibilite raporu gönderin.

Sözleşme ve Dış Yatırım Bakanlığı ile Dış Ticaret ve Ekonomik İşbirliği onayı sonra Onay Belgesi İşletmeler için verir incelenmesi ve onaylanması departmanı için kurumsal bir şirket bir yazı gönderin.

Onay Belgesi incelenmesi ve onay makamları tarafından yayınlanan ile, yatırımcıların sanayi ve ticaret idaresi ile kayıt işlemleri ile gidebilirsiniz. Yabancı yatırım ile işletmelerin kurulması için yordamlar oldukça basittir. Ilk proje uygulaması sonra inceleme ve onay makamları tarafından yazılı olarak, yatırımcılar, kurumlar ve diğer gerekli belgeleri yazı ile resmi bir başvurusu onaylanmıştır. Onay Belgesi alınmasından Açık, bunlar Onay Belgesi sunulması ile kayıt formaliteleri ile devam edebilirsiniz.

Çin mevcut yasalara uygun olarak, devlet yabancı yatırımlar için bir sınıflandırma idari sistemi benimser. Bu iller, belediyeler, özerk bölgeler ve şehirler devlet planları bağımsız birimler olarak listelenir yetki incelemek ve ABD daha az yatırım 30 milyon $ alanlarda onaylaması teşvik ve devlet tarafından izin verilmiş. Ne zaman bir yatırım bu miktarı aşarsa, proje uygulama ve fizibilite raporu incelendiğinde olacaktır ve Devlet Kalkınma Planlama Komisyonu veya Devlet Ekonomi ve Ticaret Komisyonu tarafından onaylanan, bir sözleşme ve kurumlar ve makaleler muayene edilir ve Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış Ticaret ve Ekonomik İşbirliği.

Birçok il, özerk bölge ve belediyelerin doğrudan merkezi hükümet altında bir servisi durdurmak, hukuki danışma proje onayı ihale için çeşitli yabancı yatırımcılar teklif yabancı yatırım hizmet merkezleri kurduk. Danışmanlık şirketleri, avukatlar ve muhasebeciler gibi Çin’in sosyal hizmetler sisteminin geliştirilmesi ile, aracı servis ajanları, tüm etkin ve kaliteli hizmet ile yatırımcılar için bekleniyor.